Holčičí mejdan na Kypru

Báro, ahoj!

Tak prý budeme spolu dělat nějaký pobytový projekt tady u nás na Kypru v červnu. Já se pustím do výletů a ty povedeš projekt Esence ženství.

Ano, chystáme ve spolupráci s Akamas Travel seberozvojový pobyt pro ženy na podporu sebejistoty, sebevědomí, sebeúcty a ženskosti.

Proč sis pro Esenci lásky vybrala zrovna Kypr?

Jedním z důvodů je, že se na ostrově zrodila Afrodita. Bohyně krásy, lásky, plodnosti, vášně a sexuality. Její kult je zde patrný dodnes. Země i vzduch jsou nasáklé její energií a já toho chci využít pro ženy. Přeci jen zabývat se svou ženskostí na místě, které mě k tomu přímo vybízí a podporuje, je mnohem lepší než kdyby tomu bylo naopak.

Další důvod je, že se letos otevřel trh s letenkami na Kypr za běžné ceny a ne „monopolní“, jak tomu bylo doposud. Navíc tato perla Středomoří má opravdu co nabídnout i nejnáročnějšímu cestovateli.

Pro tenhle pobyt jsme vybrali úplně neobvyklé ubytování. Budeme bydlet v kyperské vesnici Tochni, v tradičním domě Eveleos.

Ano, jedeme si pro sebe nasát to nejlepší z Kypru, k čemuž osobité kyperské ubytování s domácí pohostinností a rodinou atmosférou patří. Jet do hotelu panelákového typu mi nepřijde úplně vhodné pro naše účely. Navíc to není vůbec inspirativní.

Budeme ubytováni ve vesnici Tochni, kousek od Larnaky. Dům se jmenuje Eveleos. Majitelé domu jsou známí svým vřelým přístupem a také tím, že se odtamtud nikomu nechce. Celý komplex i s bazénem budeme mít jen pro sebe.

Na svém webu píšeš něco „o konci hodných holek v Čechách“.

Snažíš se ze žen dělat potvory?

Upřímně mi přijde tragické, že v Čechách známe pouze tyto dvě polohy. Buď chudinku nebo potvoru. A ani pod jedním označením si nepředstavujeme nic pozitivního.

Já pomáhám ženám dostat se do stavu, který jsem nazvala Královnou svého života, což značí ženu, která si je vědoma svých kvalit a plné zodpovědnosti za svůj život. Při tom si zachovává laskavost, nadhled a moudrost.

Pracuješ s ženskými archetypy. Panna, Milenka, Matka, Královna.

Co si pod tím mám představit?

Archetyp je volně přeloženo univerzální symbol, kterému každý rozumí. V našem pojetí jsou to i fáze ženského života, kterými nutně musíme všechny projít, ale se kterými se dokonce každá setkáváme pravidelně v rámci našeho měsíčního ženského cyklu.

Budeme s archetypy pracovat v rámci pobytu Esence ženství na Kypru? K čemu nám to bude?

Ano, pro každý archetyp máme vyhrazený určitý čas. Budeme se jim postupně věnovat v návaznosti, jak tomu je v životě. Započneme Pannou a skončíme u Královny.

V každé fázi našeho života se nám dostalo a nebo spíše nedostalo určité podpory a každá máme svůj životní příběh, který formují jak rodiče, škola, tak život sám. Ženy si krok za krokem ošetří tyhle menší či větší rány na duši i na těle. Díky tomu mohou vykvést do krásy, plnosti, celistvosti, sebejistoty a sebeúcty.

Je Esence ženství na Kypru jenom pro ženy? Nebo tam budou i muži?

Tento pobyt je koncipovaný výhradně pro ženy, jedině snad s výjimkou našich synů, pokud se všechny účastnice shodnou na tom, že jsou pro. „Hlídání“ pro ně, po čas pracovních bloků, zajištěné máme. Jak říkám, to záleží na poptávce „baby friendly“ varianty.

Nicméně přijet s dětmi bych doporučila spíše zkušenějším kurzistkám. Sice má Královna zodpovědnost rovněž za všechny bytosti jejího království, ale já bych doporučila zkusit si dovolit, a to pro někoho opravdu poprvé v životě, být královnou pouze svého života!

Zabýváš se vonnou typologií duše. Mám to chápat tak, že na Kypru v rámci pobytu, budeme vyrábět parfémy?

Za účelem vonné typologie duše budeme používat již mistrně sestavené tajné kompozice, ve kterých není nic náhodně a které se váží k jednotlivým archetypům, jak jsme o nich hovořily výše. Parfuméři byli vždy nejvlivnější a nejbohatší lidé minulosti, a to oprávněně. Parfumérské řemeslo je velmi náročné celoživotní poslání. Do toho já fušovat určitě nebudu.

Co si účastnice zájezdu z pobytu na Kypru odvezou?

Doufám, že nezapomenutelné vzpomínky, celkovou proměnu k lepšímu na všech úrovních, jasné uvědomění kdo jsem, jaké jsou mé dary a jakou mám hodnotu. K tomu nové přítelkyně, krásné opálení, požehnání bohyně Afrodity a vzorek parfému dle určené typologie.

Je něco, co bys ještě chtěla účastnicím zájezdu říct?

Že pouze snít o lepších zítřcích nestačí. Je potřeba vykročit jim v ústrety svým aktivním přičiněním. A že hlavním klíčem k budoucnosti, jsou právě ony samy.

Více o Báře Kravčíkové na www.barborakravcikova.cz

Kam se děvčata, ženy a dámy mají obrátit, pokud chtějí přijet?

Celou akci organizuje Cestovní agentura Akamas. Ceny a popisy pobytů, které letos na Kypru proběhnou, najdete tady.

Radka Holešovská
O Kypru vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou se na Kypru neztratíte. Více informací o mně si přečtěte tady>>
Komentáře