5 věcí, které musíte na Kypru zažít v lednu

5 věcí, které musíte na Kypru zažít v lednu

Solné jezero v Larnace – vyfotit si plameňáky a konečně vidět jezero plné vody

V létě, až spolu na výletě budeme projíždět kolem Solného jezera, budu vám jako průvodkyně ukazovat bílou vyschlou solnou planinu, a budu vám říkat, že to je Solné jezero. Taky vám budu tvrdit, že se v zimě naplní dešťovou vodou. A dokonce vám budu na zimu slibovat několik tisíc plameňáků od Kaspického moře.

A víte co? V lednu už tady plameňáci jsou a můžete si je vyfotit!

Buď takhle:

anebo takhle 🙂

Natrhat si pomeranče přímo ze stromu a udělat si z nich ten nejlepší džus na světě

Pomeranče právě dozrávajív obchodech se ukrutně levně prodávají! Navíc si je můžete sami natrhat, když zajedete na výlet k citrusové plantáži. Už jste někdy jedli čerstvě utrhnutý, zralý a šťavnatý pomeranč přímo ze stromu? Čerstvý pomerančový džus ze zaručeně nejlepších kyperských pomerančů si můžete objednat i v barech a restauracích.

Dát si frapé na palmové promenádě, mít na nose sluneční brýle, a vypadat fakt „cool“

I v lednu je spousta dní, kdy slunce svítí jako o život. To přímo vybízí k tomu, jít si sednout někam ven a dát si ledové frapé. Bez slunečních brýlí na nose by to nebylo ono, neboť jen s nimi se můžete bezostyšně dívat po kyperských mužích nebo pokukovat po holkách. Vyhrňte si u toho rukávy, a možná i nohavice, protože šance, že se opálíte, je fakt vysoká. I když je leden jeden z nejchladnějších měsíců v roce, teplota přes den se může dostat až na 20 °C!

Zajít si na Meze a snažit se to všechno sníst

Už jste slyšeli o Meze? Spočívá to v tom, že se lidé sejdou v restauraci, zasednou za stůl a nad objednávkou se příliš nezamýšlejí. Objednají si prostě Meze a číšník hned ví, že jim má přinést všechno to, co kuchař ten den navařil.

Je toho hodně, to vám říkám rovnou. Saláty, omáčky, skvělý kyperský chleba, zeleninová jídla, musaka, fazole s omáčkou, grilovaná a pečená masa a spousta dalších věcí. Sedněte si v taverně ke krbu, otevřete láhev červeného, a určitě se budete skvěle bavit minimálně do půlnoci. Nesnažte se celé Meze sníst, nepodaří se vám to!

 

Zažít pořádný kyperský zimní liják

Leden je společně s únorem nejdeštivější měsíc kyperského roku. Někdy začne lejt tak strašně, že než stihnete doběhnout pod nejbližší střechu, není na vás nit suchá!

Kanály v ulicích nestíhají odvádět vodu, a tak můžete po pár hodinách deště sjíždět ulice na kánoích. Občas s deštěm fouká silný vítr, zpravidla ze strany, a díky tomu prší horizontálně. V kyperském zimním lijáku vám žádný deštník nepomůže!

Dopadnete jako já dole na fotce!

Radka Holešovská
Jsem průvodkyně po Kypru a o ostrově vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou poznáte Kypr líp než s cestovkou.
Komentáře