Jaké je na Kypru počasí v červenci?

Pokud bych měla opsat dvěma slovy počasí na Kypru v červenci, bylo by to VEDRO a navíc VLHKO. Připravte se na to, že v červenci se na Kypru opravdu zapotíte.

Vedro poprvé

Teplota vzduchu kolem 38 stupňů a není výjimkou, že máme i přes 40. Střídají se vlny vedra s vlnami ještě většího vedra.

Mořská voda má 27 stupňů a je teplá jako kafe.

Vedro podruhé

Vysoká vlhkost vzduchu

K vysoké teplotě vzduchu se navíc přidává ještě vysoká vlhkost vzduchu, která subjektivní pocit tepla ještě zvyšuje. Když bude třeba 35 stupňů, tak vy budete mít pocit, že je minimálně 40.

Pokud se vám bude zdát, že jste celý den jakoby „ulepení“ a že ten zpocený pocit ne a ne pominout, tak to je ono. Šílená vzdušná vlhkost, na kterou si tady celé léto stěžujeme.

Občas se po ránu nad městy, vesnicemi a turistickými letovisky „válí“ něco jako mlha, ale mlha to není. Je to vlhkost, která v červenci dosahuje až 80%.

Co s tím vedrem?

Ochlazovat se

Ochlazovat se periodicky, nejlépe pravidelnými skoky do bazénuledovými nápoji s barevnými deštníčky.

Na slunce zbytečně nechoďte. Opaluje to i přes slunečník. Držte se ve stínuzvolněte tempo.

Jestli něco na Kypru v červenci opravdu musíte, tak hodně odpočívatnikam se zbytečně nehonit.

Kypřané si přes poledne dopřávají siestu pravidelně od 13:00 do 15:00 hodin. Ve většině firem se jde na poledne domů. Přes poledne je zavřená i spousta obchodů. Lidé jdou domů, vypnou mobil, zapnou klimatizaci nebo aspoň větrák, a trochu si pospí. Je to nezbytně nutné, aby jim zbyly síly na zbytek dne.

Pokud se chystáte sportovat, tak nejlepší je plavat v moři nebo v bazénu.

A jestli chcete běhat po pláži, vyražte hodně brzo ráno, ideálně do 7:00 hod. Po sedmé hodině se vzduch ohřívá raketovým tempem a přes den se rozhodně moc běhat nedoporučuje.

Jíst lehká letní jídla

Aby to váš organismus lépe zvládal, je dobré jíst ochlazující jídla, čili saláty, vychlazený meloun anebo čerstvé ovoce. Skvěle vás ochladí i cokoliv s bílým jogurtem. Třeba ovocné smoothie.

Pít frapé

Frapé je napěněná ledová káva s mlékem, cukrem a ledem. Podává se ve vysokých sklenicích a brčkem k tomu. Je to skvělé letní osvěžení a určitě vás to vzpruží. A navíc budete šik. Frapé tady totiž pijeme všichni.

Červenec na Kypru je klimaticky velmi náročný měsíc. Podobné vedro je i v srpnu.

Jestli chcete vědět, kdy je nejlepší na Kypr přijet a kdy sem radši nejezdit, klikněte sem>>

A jak to máte vy? Zvládáte letní vedra? Máte nějaké zaručené ochlazovací metody?

Radka Holešovská
Jsem průvodkyně po Kypru a o ostrově vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou poznáte Kypr líp než s cestovkou.
Komentáře