Jaké je na Kypru počasí v listopadu

Počasí na Kypru v listopadu

Hurá, ještě se koupeme!

Jsme téměř na konci kyperské sezóny.

Počasí na Kypru v listopadu se dá rozdělit na dvě období podle klíče „koupeme se a opalujeme se“ a „začíná být zima, pojďme radši na procházku“.

První půlka listopadu

V první půlce měsíce se můžete ještě úplně v pohodě koupat v moři a opalovat se.

Voda má totiž 22°Cvzduch 26°C. Slunce svítí skoro pořád a na pláži je klid a pohoda podobně jako v říjnu.

Budou o trochu kratší dny než v hlavní sezóně. Na přelomu října a listopadu se stejně jako jinde v Evropě mění čas z letního na zimní, a dny se tak výrazně zkracují. Slunce zapadá už kolem 17:00 hod.

Nejvíc plavců a opalujících se uvidíte na plážích po ránu a dopoledne.

Po obědě obvykle začne pofukovat vítr, a tak se spousta rekreantů sebere a jde někam na výlet, na procházku, dobrý oběd nebo třeba na nákupy.

Listopad je ideální období pro sport. Golf, kola, běh nebo chůze po pláži, procházky po přírodě. To je to, co na Kypru v listopadu frčí.

Hotely, teď mimo mimo hlavní sezónu, nebudou narvané, a určitě se vám podaří získat lepší ceny nejen hotelového ubytováníletenek, ale třeba si i levněji půjčit auto.

Počasí bude většinou slunečné, možná zažijete první podzimní déšť. 

Protože jeden obrázek, nebo zde spíš jedno video, vydá za tisíc slov, mrkněte se, jak je u nás v listopadu.

Druhá půlka listopadu

Mírně se ochladí a vzduch bude mít kolem 23°C. I moře bude ještě o trochu chladnější než začátkem měsíce. Je pořád dost těch, kteří se koupou, ale většina teplomilných cestovatelů dává přednost jiným aktivitám.

Je to doba skvělá na poznávání ostrova. Historická místa, archeologická naleziště, kde v létě bylo narváno a v mnohých se kvůli vedru a ostrému slunci nedalo ani vydržet (vykopávky klimatizaci nemají :)),  už nepraskají ve švech jako v hlavní sezóně. Můžete si tak na Kypru projít památkyzajímavá místa aniž byste padali vedrem.

V druhé půlce listopadu je skvělé posedět na terase nějaké kavárny, dát si ledové frapé a nastavit tvář slunci. Během dne se na slunci může teplota vyšplhat i na 28°C a to už je počasí na opalování!

Koncem listopadu pak teplota klesne na solidních 20°C. A to je pořád prima. Kde jinde v Evropě tohle najdete?

Takže, jestli hledáte místo, kde je v listopadu víc slunce než v Evropě, kde vám zaprší tak možná jednou nebo dvakrát za pobyt, a kde se dá něco zajímavého vidět, přijeďte na Kypr.

A tady ještě jedno video:

Další moje skvělá videa najdete na YouTube kanálu tady>>.

Hlavní výhody dovolené na Kypru v listopadu:

  • Slunečné počasí
  • Nižší ceny letenek, ubytování v hotelech anebo půjčení auta
  • V první půlce měsíce se ještě dá koupat
  • Druhá půlka je skvělá na sport a poznávání

A jako bonus zhruba od druhé půlky listopadu můžete pozorovat plameňáky na solném jezeře v Larnace. Budou tady s námi celou zimu a jezero se díky nim stává rájem ornitologů!

Radka Holešovská
Jsem průvodkyně po Kypru a o ostrově vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou poznáte Kypr líp než s cestovkou.
Komentáře