Jaké je na Kypru počasí v srpnu?

Je srpen, vy se těšíte na vysněnou dovolenou, letní prázdniny vrcholí a vy se chystáte k moři.

Vážně chcete jet na Kypr?

Víte, jaké je na Kypru v srpnu počasí?

Vedro a vlhko jako v prádelně!

Srpen na Kypru je hodně podobný červenci.

Je vedro, vedro a zase vedro. A k tomu ještě vlhko. Teplota vzduchu je 35 až 40 stupňů, mořská voda je teplá jako kafe a na plážích je narváno.

Vlhký vzduch

Protivná vlhkost se nás už od července drží jako klíště. Dovedete si představit, že byste celý den strávili v sauně? Vlhkost způsobuje, že vám bude vedro víc, než kdyby byl vzduch suchý. Budete se cítit neustále zpocení a jakoby ulepení.

V srpnu zažijete jen pár dní, kdy vlhkost občas večer poleví a začně foukat sušší vánek. Příjemně vlahých večerů bude opravdu minimum.

Po většinu dní vašeho pobytu to bude jako v prádelně.nejvyšší vzdušná vlhkost bude samozřejmě v turistických oblastech u moře.

Pláže praskají ve švech a je tu spoustu dětí

Děti mají ve většině zemí světa v létě prázdniny a rodiče je berou na dovču s sebou. Pro spoustu lidí jsou letní prázdniny jediným obdobím v roce, kdy s dětmi mohou někam vyrazit.

Jestli vám na pláži vadí „hlava na hlavě“, hlučné děti a jejich vystresovaní rodiče, na Kypr v srpnu nejezděte!

Milovníkům klidu doporučuji přijet na Kypr jindy než v srpnu.

Všude plno místních aneb dovolená po kypersku

Kypřané slaví 15. srpna svátek Nanebevzetí Panny Marie. Kolem tohoto data také začínají celokyperské dovolené. Většina Kypřanů zavře svoje firmy a firmičky, spousta úřadů má taky zavřeno a ve městech bude v srpnu liduprázdno.

Všichni totiž budou na pláži ve vaší turistické oblasti. A s nimi jejich děti, auta, nafukovací lehátka, slunečníky a chladící boxy s nápoji a jídlem.

Když se nám tady v srpnu porouchá auto, tak ho nikdo až do září neopraví. Mechanik je totiž u moře taky. Stejně tak kadeřníci, úředníci ze všech možných úřadů, instalatéři nebo elektrikáři.

Pracovní tempo místních se výrazně zvolní nebo úplně zastaví. V srpnu se nepracuje, je přece období dovolených! Vše se dá znovu do pohybu až když se všichni vrátí z dovolené koncem srpna nebo začátkem září.

Přejte jim to 🙂

Je to jejich ostrov a srpen patří jejich dovoleným.

Slabším náturámmilovníkům klidu doporučuji přijet na Kypr jindy.

Počkejte si na září nebo říjen!

Jestli chcete klidpohodu, pláže bez hlučných dětí, a nemáte rádi vedro, počkejte si. Ty nejlepší měsíce pro dovolenou na Kypru jsou teprve před námi.

Radka Holešovská
Jsem průvodkyně po Kypru a o ostrově vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou poznáte Kypr líp než s cestovkou.
Komentáře