Jaké je na Kypru počasí v září?

Jak je na Kypru v září

Ptal se mě před pár dny jeden můj známý: „Jaké je počasí na Kypru v září? Myslíš, že bysme s Luckou (to je jeho přítelkyně) měli přijet? V létě jsme to nestihli, Lucka měla v práci frmol, a teď přemýšlíme kam vyrazit.

Jak je na Kypru v září?

Musím ještě dodat, že František a Lucka jsou úplně tradiční rekreanti a na dovolené se chovají „poloaktivně“. Chtějí nejen poznávat, ale taky „se válet na pláži“. Milují teplo a dávají přednost pohodě a klidu.

Slunečné počasí a teplo

Jestli v září hledáte destinaci, kde nebude pršet, kde naopak bude hodně sluníčka, Kypr je skvělá volba.

Pršet určitě nebude

Jsem na Kypru už skoro dvacet let a za tu dobu pršelo v září jenom jednou. Bylo to před pár lety, osmého září. Dlouho jsem to datum měla zapsané v diáři, abych na to nezapomněla. Dávám ji k dobru na výletech jako významnou událost kyperské meteorologie.

Spousta slunečných dní

Kypr má obrovskou výhodu, že tady zpravidla od května do konce října neprší. Podle statistik má ostrov asi 330 dní v roce, kdy svítí slunce.

Teplota vzduchu je 30 až 35 stupňů

Teplota vzduchu je dost podobná té v červnu.

Milovníci koupáníopalování se na plážích mohou vyřádit dosytosti od rána do večera.

Moře je teplé

Voda je krásně vyhřátá po létě a má 24-26 stupňů. Na rozdíl od června, kdy si lidé někdy stěžují, že je voda studená, v zářížádné reklamace teploty vody nemíváme.

Kdo má rád teplé moře, šup na Kypr v září!

 

Není takové vedro

V září se na dovolené výborně kombinují dny u moředny na výletech. Nějaký ten výlet s průvodcem si koupí skoro každý rekreant. Jsem ráda, že mi moji turisté na výletech nepadají vedrem a únavou. Naopak jsou plni energie.

Nabídku soukromých výletů se mnou najdete tady>>

Vlhkost pominula

Opadla šílená vlhkost vzduchu, na kterou si tady turisté stěžují celý červenecsrpen. Vzduch je podstatně sušší, lépe se dýchá, a vy už si nebudete připadat jako v sauně nebo v parní lázni.

Stmívá se o něco dřív

Slunce zapadá už krátce po sedmé hodině večer a kolem 19:30 hodin už je skoro tma. To je naprosto ideální na romantické večeřegurmánské výpravy do kyperských restaurací.

Večery jsou příjemné

Zajděte do taverny na nějakou kyperskou lahůdku. Budete moci sedět venku a užívat si večerní teploty kolem 25 stupňů.

Na sobě můžete mít večerv noci stejně lehké oblečení jako přes den. Tenké tričko nebo košili s krátkým rukávem anebo večerní top na ramínka.

Užijete sandálky, šortky, lehké večerní šatysukně.

Dejte si večeři, dobře vychlazené bílé nebo růžové k tomu, poseďte venkuužívejte si pohodu a svěží mořský vzduch.

Teplo bude celou noc, ale nebudete se potit jako sportovci po maratónu.

Klid a pohoda

Na pláži je klídek a není tam hlava na hlavě. Jestli vás nebaví cizí děti povykující na pláži, přijeďte na Kypr v září. Dětí tady bude minimum. Jsou totiž už zpátky ve škole.

Září je na Kypru ideální protože:

  • Začíná nejlepší část kyperské sezóny.
  • Je ještě teplo.
  • Sluníčko svítí.
  • Žádný déšť vás nejspíš nepotká.
  • Moře je příjemně vyhřáté.
  • V letoviscích panuje klídekpohoda.

A pokud to náhodou na Kypr v září nestihnete, nebojte, podobně je tady i v říjnu.

Radka Holešovská
Jsem průvodkyně po Kypru a o ostrově vím téměř všechno. Provedu vás po historických místech, ukážu vám krásy kyperské přírody a seznámím vás se životem místních obyvatel. Se mnou poznáte Kypr líp než s cestovkou.
Komentáře